Graduation Ceremony for Junior Specialist Double-Diploma Program 2016

198

У місті-архіпелазі Чжоушань (провінція Чжецзян, Китайська Народна Республіка) 21 червня 2016 року відбувся перший в історії випуск китайських студентів по спеціалізованій спільній навчальній програмі підготовки молодших спеціалістів між Національним університетом кораблебудування імені адмірала Макарова та Міжнародним морським коледжем Чжецзян (ММКЧ).
Ця подія є підсумком кропіткої трирічної роботи колективів української та китайської сторін, хоча підготовка до початку програми велася ще з 2010 року, коли був підписаний меморандум про співпрацю.

– Аналогів даної програми в Україні немає, та й далеко не кожен університет зі світовим ім’ям може похвалитися подібним досягненням. Скласти і реалізовувати інтеграційні навчальні плани, підготувати курси спеціалізованих лекцій найвищого рівня, розробити десятки навчально-методичних посібників, вести постійну диспетчерсько-організаційну роботу, і здійснювати викладання закордоном – завдання, мало кому під силу. Але, як з боку Національного університету кораблебудування імені адмірала Макарова, так і з боку Міжнародного морського коледжу Чжецзян такі фахівці знайшлися. І в результаті Китайська Народна Республіка поповнилася 28 фахівцями найвищого класу, здатними виконувати багатофункціональні завдання на підприємствах суднобудівної та суміжних галузей, відповідати сучасним умовам глобалізації, – зазначив ректор НУК Сергій Рижков.

Подвійні дипломи вручали директор ММКЧ, професор Ван Тьє, і ректор НУК, професор Сергій Рижков. Церемонія проходила в душевній і в той же час урочистій обстановці.

– Це було важке випробування на міцність наших колективів і студентів. Ми впоралися і це вірний шлях до нових звершень. Попереду багато випусків і нам приємно працювати з таким відповідальним партнером, як НУК. Я вдячний своєму колезі Сергію за допомогу, підтримку і шанобливе ставлення до спільної справи. Також ми вдячні менеджеру НУК Олександру Рижкова, який тягнув нелегку ношу, щоб програма була виконана від початку до кінця, – зазначив директор ММКЧ Ван Тьє.
Знаменно, що половина випускників прийняла рішення продовжувати навчання, але вже на території України. В їх уже рідний alma-mater – Національному університеті кораблебудування імені адмірала Макарова.

Подібні освітні програми – візитна картка України, як країни з високим науково-освітнім потенціалом. Вони відповідають Угоді між Міністерством освіти і науки України та Міністерством освіти Китайської Народної Республіки про співробітництво в сфері освіти від 28.03.2012, зокрема статті 3 «навчальні заклади, керуючись положеннями цієї Угоди і виходячи зі спільної зацікавленості, можуть становити прямі договори про співпрацю» .